Mónus Kata vagyok, 2012-ben diplomáztam a MOME Textiltervező tanszékén, kísérleti bútorokkal. Az egyetem utolsó évében a véletlenek összjátéka vezetett el ahhoz, hogy tetoválni kezdtem, így elsődleges alkotói médiumom az emberi bőr, az élő test lett. A budapesti gyakornokság után 2014-ben kezdtem el tetoválóként dolgozni Berlinben, vendégként pedig több európai stúdióban is, Franciaországban, Németországban, Belgiumban.
Munkáimmal igyekszem kilépni a tetoválást övező sztereotípiákból, és szüntelenül kihívások elé állítani magam. A munkám összetettségéből adódóan a kommunikáció, kapcsolattartás, szervezés, és a szakma technikai sajátosságai és keretei mellett keresem az alkotás szabadságát. Személyre szabottan tervezek, és mostanra több vendégem is olyan bizalommal tisztel meg, hogy spontán, egyből a bőrre rajzolt ‘freehand’ kompozíciók és minták is születnek. Szinte csak fekete festékkel dolgozom (‘blackwork’). Az absztrakt, geometrikus és organikus formák, az egyensúly, a kontrasztok, a különböző textúrák és alakzatok egymáshoz való viszonyának tanulmányozása, a természet fraktális rendező elvének felfedezése érdekel és inspirál.
Az utóbbi 2 évben főleg nagy méretű tetoválásokon dolgozom zebegényi stúdiómban, és rendszeresen a berlini NOÏA, és a párizsi DADC stúdiókban.
Munkáim:
https://www.instagram.com/kataaza.ttt
https://www.facebook.com/kataaza.ttt
https://instagram.com/kata_monus
A tetoválás mellett fontos számomra, hogy más alkotói tevékenységet is végezzek, szeretek kísérletezni, a vegyes technikák és kollázs foglalkoztat a legjobban. A tetováló festék viszonya a papírhoz, a vizes festés, az önmagától kialakuló formàk és mintázatok és a tudatos ecsetkezelés egymáshoz való viszonya, a régóta gyűjtögetett papírdarabkák, ezek mintái, foltok, színek elhelyezése, érzelem, érzet és szubjektivitás, a folyamat, ahogyan az üres lap végtelen lehetőségei képpé rögzülnek.