Budapesten született magyar anyanyelvű családban. 2012-ben diplomázott a Moholy – Nagy Művészeti Egyetem építőművész szakán.
Az egyetem után Isztambul európai és ázsiai területein élt, ahol alkotói munkájára több galéria is felfigyelt. Évente több önálló és csoportos kiállításon szerepeltek munkái hazájában és külföldön egyaránt. Művészeti ösztöndíjai révén kulturális vonatkozású, határon túli projektekben is részt vett.
2020-tól ismét Magyarországon él és alkot, a FLORIK – stúdió galéria alapító társalkotója.
Építészeti tanulmányait, a komplex gondolkodást felhasználva, alkotói munkáiban olyan témákat dolgoz fel, melyek által megismerheti a világot, megismerheti és fejlesztheti önmagát, és üzenetet közvetíthet. Sokat foglalkozik a személyiséggel, a tudat, a tudatalatti működésével. A megértés okán egyetemes kérdéseket, stációkat, fogalmakat, emberi érzéseket transzformál szimbolikusan anyagi formába.
A képzőművészeti alkotói tevékenysége az egységből kibillent lélekre, elmére, tudatalattira, a legkevesebb ámde legkoncentráltabb vizuális eszközökkel tett hatását célozza meg, ezért fontos számára a pontos, egyszerű és tiszta megfogalmazás. Munkáihoz a geometria eszköztárát társítja, mely az összefüggések és a mögöttük húzódó folyamatokkal foglalkozó ősi tudomány. Univerzális nyelv. Számos dolog leírható, megmagyarázható vele szimbolikus módon. A geometria születésünk pillanatától végigkíséri életünket, hiszen tárgya a bennünket körülvevő világ. A megfelelő formákon, arányokon, összhangokon keresztül elősegíti a megtapasztalások sorozatát.
Folyamatos kísérletezések során, különféle anyagokat felhasználva karakteresen, a legkevesebb elemmel jelölve keresi a képzőművészet és a szobrászat határait.
Épített, világos képtéri konstrukciói sokszor egyetlen váratlan gesztus hatására változnak szerves egységű primer közlésekké. A felhasznált anyagok, illetve az azokkal való kilépés a keretből egyfajta feszültség feloldása részéről, mellyel szándéka új értelmet adni a határoknak.
“Úgy gondolom a művészet mindenkié; nem csak az egészséges, nem csak az egzisztenciálisan megalapozott, nem csak a művelt emberek privilégiuma.
Legújabb projektjeimmel azon dolgozom, hogy kiterjesszem-kivezessem olyan területekre is, ahol ennek hiánypótló szerepe tagadhatatlan.
Vizuális munkáimmal folyamatosan kifejezem, hogy a képzőművészet összekapcsolható más tudományterületekkel, azokkal való ötvözése új irányt, új értelmet-jelentést adhat a művészetnek.”
https://www.instagram.com/tothleart/