Varga Zsófi 1992-ben végzett a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola grafika szakán, Pásztor Gábor és Záborszky Gábor tanítványaként. Azóta folyamatosan jelen van a művészeti életben, számtalan egyéni és csoportos kiállításon mutatta be munkáit itthon és külföldön.
Az évek során több grafikai technikában is elmélyült: kezdetben rézmetszeteket, többszínnyomású akvatintákat készített, aztán nagyméretű litográfiával, monotípiával foglalkozott. Az utóbbi években, grafikusi szemléletmódját megőrizve, érdeklődése teljes egészében a festészet felé fordult.
Az Álmok és Ébredések festményciklus első darabjai 2018-ban készültek el. Itt az alkotó egy teljesen egyéni technikát kísérletezett ki, amely tulajdonképpen vászonra készített, továbbfestett monotípia: a képek rétegesen egymásra épülő, gazdag felületein egyszerre jelenik meg a grafikára jellemző közvetettség, részletezettség, és egy nagyon erősen festői színvilág. A festmények sajátos gondolati világában szürreális, álomszerű szimbólumokkal találkozhatunk, olyan ősképekkel, amelyek mindannyiunk közös emlékezetében megbújnak valahol; soha nem látott, egyéni világ ez, amely valahogy mégis ismerős, és amelyhez könnyen kapcsolódhat az érdeklődő néző.
Az egyre bővülő sorozatot (több kisebb tárlat mellett) 2019-ben és 2022-ben az Újlipótvárosi Klub Galériában, 2021-ben a Patyolat Galériában mutatta be nagyobb kiállításon a művész.