A hosszú ideje Budapesten élő és alkotó brit David Sutherland a médiumok széles skálájával dolgozik, többek között festészettel, fotózással, hangokkal és installációkkal. Kidobott anyagokat újrafelhasználva hoz létre festményeket, az anyagokat új, többrétegű tárgyakká formálja. A mű minden esetben megkérdőjelezi, és egyben feltárja az adott médium inherens szerkezetét.
A zenéken, filmeken, performanszokon keresztül saját művészi gyakorlata újfajta látásmódokat alakít ki. Fotóit, képeit gyakran megosztja Facebook oldalán: https://www.facebook.com/david.s.sutherland
David egyaránt foglalkozik a személyes emlékezet és a véletlenszerű történések világával. A Rugógyár Galériában rendezett legutóbbi kiállításáról így írt a kritika: „…[David Stuart Sutherland] brit képzőművész művei a fotóművészet és a festészet határait egyaránt feszegetik, s különös áthajlásokat hoznak létre a kettő között. Az alkotó lapunknak elmondta, izgalmasnak találja a festmény és a fotó lehetőségeinek kombinációját, s úgy véli, előbbi sokkal több dimenziót hordoz. A felhasznált képeket gyakran lomtalanítások során, az utcán találja, s ezzel egyfajta archív, időbeli jelleget is kölcsönöz munkáinak, amelyek közelről szemlélve tárják fel újabb és újabb rétegeiket a kíváncsi szemek előtt. Így kerülhet néhány német szó, egy régi számítógép képe, vagy épp szabásminta íve az alkotásokba.” (https://nepszava.hu/3011910_absztrakt-parbeszed–parbeszedben)