Oláh Norbert 1990-ben született, 2016-ban végzett a Magyar Képzőművészeti Egyetemen.
Korábbi periódusában a Nyolcadik kerületet festette, mellyel nagy sikereket ért el és korábbi aukciókon is sikerrel szerepelt.
„Fal” koncepciójának első részével a 2021-es Off-biennalén szerepelt A cigány művész szorongása című köztéri installációval és az ahhoz tartozó manifesztummal. Idén áprilisban mutatta be a Bura Károly Galériában e koncepció folytatását, a Darabok című kiállításon, melyben az identitást és a művész szerepét vizsgálta.
- szeptemberében nyílt meg a Ludwig Múzeum Vigyázat törékeny című kiállítása, ahol Oláh Norbert bemutatta a harmadik „fal” munkáját. A négyszer hat méteres olaj, vászon festmény A művészet szorongásos rendszere címet viseli, ami a művészet intézményes rendszerének kritikája.
A Bura Galéria művészeti vezetőjeként meghatározó szerepet játszott a romadadaistának deklarált projektek létrejöttében .